este 02.12.2017

Tervetuloa osallistumaan Armor Equestrian Centren villeihin estekilpailuihin 02.12.2017, viimeinen osallistumispäivä 01.12.2017. Kilpailut ovat kaikille avoimet, ja toivomme saavamme kilpailuihin mahdollisimman suuren kilpailijamäärän. Yksi ratsastaja voi startata neljä kertaa yhdessä luokassa ja yksi hevonen kahdessa eri luokassa. Luokkiin otetaan rajaton määrä osallistujia, joten lähdethän rohkeasti kokeilemaan siipiäsi kilparadoilla!

Kilpailut pidetään linnamme sisäpihalle rakennetulla hyväpohjaisella kentällä, verryttelyalueelle ohjeistus parkkipaikalta. Muistutamme, että linnapihassa äänet kaikuvat herkästi, joka saattaa jännittää tottumattomia ratsukoita. Kaukaa tuleville ratsukoille mahdollistamme majoituksen olkikuivitetuissa karsinoissa veloitukseen 30€ / yö, sis. kuivike, vesi ja karsinan loppusiivous. Sähköpaikka + 7 €. Lähtömaksu 20 € / luokka maksetaan kilpailukansliaan vähintään puoli tuntia ennen luokan alkua. Palkinnoiksi jaetaan ruusukkeet sekä pienet esinepalkinnot. Huomaathan, että maksuja ei tarvitse oikeasti maksaa mihinkään.

Osallistumiset ao. muodossa tämän artikkelin alalaidan kommenttiosioon.

Luokka nro
Ratsastaja – Ratsun koko nimi

Luokat
1. 40cm
2. 60cm
3. 80cm
4. 100cm
5. 120cm
6. 140cm
7. 160cm

Osallistujat
1. 40cm
1. Miina – Johnny
2. Viiru – Hermina EST
3. Anzkuli – Sumuniityn Milla
4. Viiru – Viljan Paloma
5. Jannica – Onnenkengän Apila
6. Jannica – Lochlainn Blazing Gabriella
7. Vilma – Kielojoen Neropatti
8. Vilma – Flaming star
9. Anzkuli – Uno
10. Anzkuli – Silitra
11. Jannica – Colour by Storm
12. Anzkuli – Silver I
13. Viveka – Liljan Ruskatar
14. Viveka – Liljan Aamuntaika
15. Jannica – Daniella’s Last Request AD
16. Milja – Nobal

2. 60cm
1. Anzkuli – Saint Asonia
2. Viveka – Liljan Aamuntaika
3. Humutin – Fjorkorn Förre
4. Jannica – Pencalow Valiant
5. Miina – Taika-Tirriina
6. Anzkuli – Natural Element
7. Jannica – A.D. Rob-Roy
8. Ceela – Lily’s Ramona
9. Vilma – Flaming Star
10. Milja – Nobal
11. Humutin – Viehkeä Valontakaa
12. Viveka – Arlana
13. Anzkuli – Tanssiva Tangokuningas
14. Jannica – A.D. Estellen Hilarius
15. Anzkuli – Milk Girl
16. Miina – Johnny
17. Viiru – Viljan Paloma
18. Niina – Rudolph the Red-Nosed Reindeer
19. Viiru – Hermina EST
20. Vilma – Kielojoen Neropatti
21. Viveka – Liljan Jalomielinen
22. Jannica – Mountain’s Dáiríne
23. Viveka – Liljan Josefiina

3. 80cm
1. Miina – Taika-Tirriina
2. Miina – Njåls Egil
3. Anzkuli – Colorado’s Daffodil
4. Anzkuli – Freedoms Flame
5. Humutin – Viimeinen Juhliva
6. Jannica – Donfe’s Amor
7. Viveka – Liljan Josefiina
8. Ceela – Isabella
9. Jannica – El Kabong ox
10. Viveka – Liljan Villituuli
11. Jannica – Terciopelo Sorpresa
12. Anzkuli – Carousel’s Spotty
13. Lilja – Lily’s Ramona
14. Miina – Total Score
15. Humutin – Bum Bum
16. Viveka – Arlana
17. Viveka – Villi Hurma
18. Vilma – Snowy Landscape
19. Cherry – Wannabe Master
20. Anzkuli – Gonda Doona
21. Niina – Rudolph the Red-Nosed Reindeer
22. Humutin – AV Pohatta
23. Jannica – Hurman Ritari

4. 100cm
1. Viveka – Tuiskutuuli
2. Anzkuli – Tomorrow’s Dreams
3. Cherry – Karkin Kiro
4. Miina – Theresnoneedfordat
5. Carolina – Helmen Haamukas
6. Jannica – Mr Know It All
7. Miina – Inanna
8. Jannica – Kerkän Dewerick
9. Humutin – Univelka Valontakaa
10. Viveka – Kevät Taika
11. Jannica – Limitless Time
12. Cherry – Straight to Point
13. Miina – Vividth’s Lamia
14. Christian Holmberg – Maplehill’s Mitzi
15. Anzkuli – Sunshine I
16. Anzkuli – Once Upon A Time
17. Humutin – Hupihyrrän Tähtipöly
18. Humutin – Salt Ranch’s Bonnie
19. Humutin – Räyhääjän Rapakinttu
20. Anzkuli – S.P. Findelene
21. Viveka – Villi Hurma
22. Viveka – Liljan Villituuli
23. Olivia – Charming star
24. Carolina – Charleston
25. Cherry – Noitapilli
26. Cherry – Trouble Forever
27. Miina – Claus-Elias
28. Lilja – Isabella

5. 120cm
1. Cherry – Ressumies
2. Humutin – Mr Bubbly
3. Ylva – Matkijanärhi
4. Cherry – Näkinkenkä
5. Ylva – Dagger
6. Anzkuli – Lovely Chestnut
7. Cherry – Kullannuppu
8. Carolina – Zip Me Up
9. Carolina – Allu
10. Jannica – Sparrow Melody
11. Anzkuli – Gift From The Heart
12. Viveka – Hurmuriina
13. Jannica – Mewian Daned
14. Anzkuli – Flame of X-Mas CLA
15. Viveka – Aamunkoi
16. Jannica – Absolutic
17. Cherry – Speksi
18. Humutin – Amorian Shy of Sussex
19. Humutin – Amixan
20. Anzkuli – Poniesin Sadepisara

6. 140cm
1. Senja – Vencedor
2. Anzkuli – Impossible Dream
3. Jannica – Look Scapter
4. Anzkuli – Napoleon III
5. Ylva – Express Assassino
6. Ylva – Dagger
7. Anzkuli – Endless Dance
8. Cherry – Fascinating
9. Ylva – Matkijanärhi
10. Jannica – Ruususen Plástico Divertido
11. Anzkuli – Nightmares
12. Woojin – Logano IV
13. Ylva – Lacus Aspera
14. Cherry – Merci d’Avance

7. 160cm
1. Ylva – Express Assassino
2. Ylva – Hell Joker
3. Anzkuli – le Rêve Born to Rock
4. Anzkuli – Gotham’s Capercaille
5. Senja – Vencedor
6. Ylva – Sirocco Rally
7. Anzkuli – Theo’s Legacy Kinska
8. Cherry – Next Move
9. Ylva – RF Rococo
10. Anzkuli – Gotham’s Look At Me Go

23 kommenttia artikkeliin ”este 02.12.2017”

  1. lk 1
    Jannica – Lochlainn Blazing Gabriella
    Jannica – Colour by Storm
    Jannica – Daniella’s Last Request AD
    Jannica – Onnenkengän Apila

    lk 2
    Jannica – Pencalow Valiant
    Jannica – Mountain’s Dáiríne
    Jannica – A.D. Estellen Hilarius
    Jannica – A.D. Rob-Roy

    lk 3
    Jannica – Donfe’s Amor
    Jannica – Terciopelo Sorpresa
    Jannica – El Kabong ox
    Jannica – Hurman Ritari

    lk 4
    Jannica – Limitless Time
    Jannica – Mr Know It All
    Jannica – Kerkän Dewerick

    lk 5
    Jannica – Sparrow Melody
    Jannica – Absolutic
    Jannica – Mewian Daned

    lk 6
    Jannica – Ruususen Plástico Divertido
    Jannica – Look Scapter

  2. Luokka 1
    Anzkuli – Silver I
    Anzkuli – Sumuniityn Milla
    Anzkuli – Silitra
    Anzkuli – Uno

    Luokka 2
    Anzkuli – Natural Element
    Anzkuli – Tanssiva Tangokuningas
    Anzkuli – Saint Asonia
    Anzkuli – Milk Girl

    Luokka 3
    Anzkuli – Freedoms Flame
    Anzkuli – Colorado’s Daffodil
    Anzkuli – Carousel’s Spotty
    Anzkuli – Gonda Doona

    Luokka 4
    Anzkuli – Tomorrow’s Dreams
    Anzkuli – Once Upon A Time
    Anzkuli – Sunshine I
    Anzkuli – S.P. Findelene

    Luokka 5
    Anzkuli – Flame of X-Mas CLA
    Anzkuli – Poniesin Sadepisara
    Anzkuli – Lovely Chestnut
    Anzkuli – Gift From The Heart

    Luokka 6
    Anzkuli – Impossible Dream
    Anzkuli – Endless Dance
    Anzkuli – Napoleon III
    Anzkuli – Nightmares

    Luokka 7
    Anzkuli – Gotham’s Capercaille
    Anzkuli – le Rêve Born to Rock
    Anzkuli – Gotham’s Look At Me Go
    Anzkuli – Theo’s Legacy Kinska

  3. Luokka 1
    Miina – Johnny

    Luokka 2
    Miina – Johnny
    Miina – Taika-Tirriina

    Luokka 3
    Miina – Total Score
    Miina – Njåls Egil
    Miina – Taika-Tirriina

    Luokka 4
    Miina – Inanna
    Miina – Vividth’s Lamia
    Miina – Claus-Elias
    Miina – Theresnoneedfordat

    Kiitos 🙂

  4. LUOKKA 2. 60cm
    Ceela – Lily’s Ramona

    LUOKKA 3. 80cm
    Lilja – Lily’s Ramona
    Ceela – Isabella

    LUOKKA 4. 100cm
    Lilja – Isabella

    Voitko ilmoittaa vieraskirjaan kun tulokset ovat saapuneet? 🙂

  5. Luokka 1.
    Viveka – Liljan Ruskatar
    Viveka – Liljan Aamuntaika

    Luokka 2.
    Viveka – Liljan Aamuntaika
    Viveka – Liljan Josefiina
    Viveka – Arlana
    Viveka – Liljan Jalomielinen

    Luokka 3.
    Viveka – Liljan Josefiina
    Viveka – Arlana
    Viveka – Liljan Villituuli
    Viveka – Villi Hurma

    Luokka 4.
    Viveka – Kevät Taika
    Viveka – Liljan Villituuli
    Viveka – Villi Hurma
    Viveka – Tuiskutuuli

    Luokka 5.
    Viveka – Aamunkoi
    Viveka – Hurmuriina

  6. Luokka 1
    Vilma- Kielojoen Neropatti
    Vilma- Flaming star

    Luokka 2
    Vilma-Kielojoen Neropatti
    Vilma- Flaming Star

    Luokka 3
    Vilma-Snowy Landscape

    Voitko ilmoittaa tallin vieraskirjaan kun tulokset ovat saaneet?

    1. Valitettavasti en ehdi tuloksista ilmoitella 🙁 Kiinnitäthän seuraavalla kerralla myös enemmän huomiota osallistumismuodon välilyönteihin, nyt korjasin ne osallistumiseen.

    1. Kiinnitäthän seuraavalla kerralla enemmän huomiota välilyönteihin! Nyt korjasin osallistumisen kun et ollut osallistunut kuin yhdellä hevosella, mutta jos osallistuisit useammalla hevosella, ei minulla olisi mahdollisuutta tätä korjata 🙂

  7. Luokka 1
    Sara – Wolfheart
    Sara – Rosi

    Luokka 3
    Sara – Rosi

    Luokka 4
    Sara – Helmen Hyacinthus
    Sara – Hell Bitch Joker
    Sara – Only One Luck

    Luokka 5
    Sara – Helmen Hyacinthus
    Sara – Hell Bitch Joker

  8. Luokka 2
    Humutin – Fjorkorn Förre
    Humutin – Viehkeä Valontakaa

    Luokka 3
    Humutin – Bum Bum
    Humutin – Viimeinen Juhliva
    Humutin – AV Pohatta

    Luokka 4
    Humutin – Räyhääjän Rapakinttu
    Humutin – Univelka Valontakaa
    Humutin – Hupihyrrän Tähtipöly
    Humutin – Salt Ranch’s Bonnie

    Luokka 5
    Humutin – Amorian Shy of Sussex
    Humutin – Amixan
    Humutin – Mr Bubbly

  9. HEI! Täälläkkin kaikki osallistumiset Sara nimellä voi poistaa ja korvata näillä:

    Luokka 5 20
    Ylva – Matkijanärhi
    Ylva – Dagger
    Ylva –

    Luokka 6
    Ylva – Matkijanärhi
    Ylva – Express Assassino
    Ylva – Dagger
    Ylva – Lacus Aspera

    Luokka 7
    Ylva – Express Assassino
    Ylva – RF Rococo
    Ylva – Sirocco Rally
    Ylva – Hell Joker

  10. Luokka 3
    Cherry – Wannabe Master

    Luokka 4
    Cherry – Straight to Point
    Cherry – Noitapilli
    Cherry – Trouble Forever
    Cherry – Karkin Kiro

    Luokka 5
    Cherry – Kullannuppu
    Cherry – Speksi
    Cherry – Ressumies
    Cherry – Näkinkenkä

    Luokka 6
    Cherry – Fascinating
    Cherry – Merci d’Avance

    Luokka 7
    Cherry – Next Move

    Kiitos!

  11. Luokat 1 ja 2
    Viiru – Hermina EST
    Viiru – Viljan Paloma

    Luokat 3 ja 4
    Viiru – Alexandra ox
    Viiru – Ketun Titaani

  12. Et lisännyt meitä luokkiin 3 ja 4??

    Oli samassa osallistumisviestissä myös:
    ”Luokat 3 ja 4
    Viiru – Alexandra ox
    Viiru – Ketun Titaani”

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *