koulu 30.11.2017

Tervetuloa osallistumaan Armor Equestrian Centren villeihin koulukilpailuihin 30.11.2017, viimeinen osallistumispäivä 29.11.2017. Kilpailut ovat kaikille avoimet, ja toivomme saavamme kilpailuihin mahdollisimman suuren kilpailijamäärän. Yksi ratsastaja voi startata neljä kertaa yhdessä luokassa ja yksi hevonen kahdessa eri luokassa. Luokkiin otetaan rajaton määrä osallistujia, joten lähdethän rohkeasti kokeilemaan siipiäsi kilparadoilla!

Kilpailut pidetään linnamme sisäpihalle rakennetulla hyväpohjaisella kentällä, verryttelyalueelle ohjeistus parkkipaikalta. Muistutamme, että linnapihassa äänet kaikuvat herkästi, joka saattaa jännittää tottumattomia ratsukoita. Kaukaa tuleville ratsukoille mahdollistamme majoituksen olkikuivitetuissa karsinoissa veloitukseen 30€ / yö, sis. kuivike, vesi ja karsinan loppusiivous. Sähköpaikka + 7 €. Lähtömaksu 20 € / luokka maksetaan kilpailukansliaan vähintään puoli tuntia ennen luokan alkua. Huomaathan, että maksuja ei tarvitse oikeasti maksaa mihinkään.

Osallistumiset ao. muodossa tämän artikkelin alalaidan kommenttiosioon.

Luokka nro
Ratsastaja – Ratsun koko nimi

Luokat
1. Helppo C
2. Helppo B
3. Helppo A
4. Vaativa B
5. Vaativa A
6. Grand Prix

Luokat
1. Helppo C
1. Jannica – M.L. The Dar-Dar
2. Aleksandra – pimeyden pelko
3. Jannica – M.L. Siro-Aatos
4. Anzkuli – Coca Cola
5. Jannica – A.D. Sena’s Red Queen
6. Anzkuli – Gonda Doona
7. Minea – Järndäldens Viking
8. Jannica – A.D. Different Kind of Feeling
9. Viveka – Liljan Taikatuuli
10. Tinja – Lily’s Little Black Beauty
11. Vilma – Kielojoen Neropatti
12. Miina – Total Score
13. Vilma – Kielojoen Prinssi Legolas
14. Vilma – Flaming star
15. Jia Kuusisto – JK Ingrid
16. Viveka – Liljan Aamuntaika
17. Tinja – Ludde
18. Impi – Ruutina
19. Anzkuli – Saint Asonia
20. Miina – Johnny
21. Anzkuli – Pisama

2. Helppo B
1. Humutin – Fjorkorn Förre
2. Anzkuli – Firehill
3. Jannica – Mad About You AD
4. Miina – Vividth’s Lamia
5. Viveka – Liljan Villituuli
6. Jia Kuusisto – Priscilla XIX
7. Cherry – Tiny Disaster
8. Jia Kuusisto – JK Ingrid
9. Miina – Inanna
10. Anzkuli – Tintulan Rölli-Peikko
11. Miina – Njåls Egil
12. Elle – Revenge of Angela
13. Viveka – Liljan Usva
14. Carolina – Helmen Haamukas
15. Ylva – Wolfheart
16. Miina – Taika-Tirriina
17. Viveka – Liljan Taikatuuli
18. Anzkuli – Rufus
19. Jannica – Scoopy Doo
20. Carolina – Helmen Turo
21. Anzkuli – Royal Star
22. Humutin – Viehkeä Valontakaa
23. Tinja – Morning’s Ginger Dust
24. Jannica – A.D. Estellen Antonio
25. Cherry – Furry Terry
26. Jannica – A.D. Hot Spot
27. Cherry – Wannabe Master
28. Carolina – Charleston
29. Cherry – First Carat
30. Sanja – Fool Me Once

3. Helppo A
1. Anzkuli – KV Dhahma ox
2. Miina – Taika-Tirriina
3. Viveka – Liljan Manteli
4. Viveka – Liljan Aamunkajo
5. Anzkuli – Kokasha Choco
6. Lydia – Kheops
7. Ylva – RF Rococo
8. Ylva – Express Assassino
9. Viveka – Syrjän Salaisuus
10. Miina – Inanna
11. Ylva – Matkijanärhi
12. Cherry – BB’s Busted Boy
13. Viveka – Liljan Villituuli
14. Anzkuli – Quick Glitter
15. Lexie – JB Cardamom
16. Jannica – Terciopelo Sorpresa
17. Cherry – Elon Pelko
18. Cherry – Karkin Kiro
19. Jia Kuusisto – Heiress of Ertador
20. Anzkuli – Mäntykorven Mustikka
21. Woojin – Logano IV
22. Jannica – El Kabong ox
23. Jia Kuusisto – Priscilla XIX
24. Cherry – Fascinating
25. Jannica – Oll Ways de Jax AD
26. Miina – Fort Désir
27. Aleksandra – ruusun nuppu
28. Ylva – Helmen Hyacinthus
29. Humutin – RSK Valko-Sulka
30. Jannica – P.P. Dazzle Star

4. Vaativa B
1. Ylva – RF Colonello
2. Humutin – Viimeinen Juhliva
3. Cherry – Nallekarkki
4. Jannica – Marshmallow AD
5. Aleksandra – Marshmallow
6. Cherry – Ressumies
7. Viveka – Kareem al Namys ox
8. Jannica – Golden Hidalgo
9. Anzkuli – Kreicolala
10. Cherry – Bounce Boy
11. Miina – Fort Désir
12. Humutin – RSK Vinku-Intiaani
13. Cherry – Näkinkenkä
14. Jannica – Atlantic Age
15. Jia Kuusisto – Heiress of Ertador
16. Viveka – Herra Salmiakki
17. Viveka – Tuiskutuuli
18. Jannica – Absolutic
19. Anzkuli – S.P. Summer’s Star
20. Nova – Muraco
21. Anzkuli – Tanssiva Tangokuningas
22. Humutin – Univelka Valontakaa
23. Humutin – Turren Resonanssi
24. Anzkuli – Melania

5. Vaativa A
1. Anzkuli – Sunny Suprise
2. Cherry – Final Play
3. Nova – Muraco
4. Ylva – Lacus Aspera
5. Humutin – AV Pohatta
6. Carolina – Zip Me Up
7. Cherry – Next Move
8. Humutin – Räyhääjän Rapakinttu
9. Anzkuli – Eerika
10. Carolina – Iron Metalic
11. Anzkuli – Lina Flower
12. Ylva – RF Rococo
13. Anzkuli – Tranquility Master
14. Ylva – Express Assassino
15. Cherry – Complete Misery

6. Grand Prix
1. Anzkuli – Prim Caramba 9
2. Humutin – Amorian Shy of Sussex
3. Anzkuli – Argumento
4. Anzkuli – Kingston’s Luna
5. Cherry – Trouble Forever
6. Humutin – Glamfair Prom Queen
7. Anzkuli – Euphoria TG

17 kommenttia artikkeliin ”koulu 30.11.2017”

  1. lk 1
    Jannica – A.D. Sena’s Red Queen
    Jannica – M.L. The Dar-Dar
    Jannica – M.L. Siro-Aatos
    Jannica – A.D. Different Kind of Feeling

    lk 2
    Jannica – Mad About You AD
    Jannica – Scoopy Doo
    Jannica – A.D. Hot Spot
    Jannica – A.D. Estellen Antonio

    lk 3
    Jannica – Oll Ways de Jax AD
    Jannica – P.P. Dazzle Star
    Jannica – Terciopelo Sorpresa
    Jannica – El Kabong ox

    lk 4
    Jannica – Marshmallow AD
    Jannica – Golden Hidalgo
    Jannica – Atlantic Age
    Jannica – Absolutic

  2. // Osaa vielä laskea oikein… Tässä oikea osallistuminen, ylemmän voi poistaa.

    Luokka 1
    Anzkuli – Gonda Doona
    Anzkuli – Coca Cola
    Anzkuli – Pisama
    Anzkuli – Saint Asonia

    Luokka 2
    Anzkuli – Tintulan Rölli-Peikko
    Anzkuli – Rufus
    Anzkuli – Royal Star
    Anzkuli – Firehill

    Luokka 3
    Anzkuli – KV Dhahma ox
    Anzkuli – Kokasha Choco
    Anzkuli – Quick Glitter
    Anzkuli – Mäntykorven Mustikka

    Luokka 4
    Anzkuli – Kreicolala
    Anzkuli – Melania
    Anzkuli – Tanssiva Tangokuningas
    Anzkuli – S.P. Summer’s Star

    Luokka 5
    Anzkuli – Tranquility Master
    Anzkuli – Sunny Suprise
    Anzkuli – Lina Flower
    Anzkuli – Eerika

    Luokka 6
    Anzkuli – Euphoria TG
    Anzkuli – Prim Caramba 9
    Anzkuli – Kingston’s Luna
    Anzkuli – Argumento

  3. Luokka 1
    Sara – Rosehill

    Luokka 2
    Sara – Wolf Heart
    Sara – Muscade Chebe-Ameera Anna Bell

    Luokka 3
    Sara – Helmen Hyacinthus
    Sara – Helmen Haamukas
    Sara – Only One Luck
    Sara – Must Be Like Hero

    Luokka 4
    Sara – Muscade Chebe-Ameera Anna Bell

    Luokka 5
    Sara – Helmen Hyacinthus
    Sara – Sampsa Pellervoinen
    Sara – Helmisimpukka

  4. Luokka 2
    Cherry – Wannabe Master
    Cherry – First Carat
    Cherry – Furry Terry
    Cherry – Tiny Disaster

    Luokka 3
    Cherry – Karkin Kiro
    Cherry – BB’s Busted Boy
    Cherry – Elon Pelko
    Cherry – Fascinating

    Luokka 4
    Cherry – Bounce Boy
    Cherry – Nallekarkki
    Cherry – Näkinkenkä
    Cherry – Ressumies

    Luokka 5
    Cherry – Final Play
    Cherry – Next Move
    Cherry – Complete Misery

    Luokka 6
    Cherry – Trouble Forever

  5. Luokka 1.
    Viveka – Liljan Taikatuuli
    Viveka – Liljan Aamuntaika
    Tinja – Ludde
    Tinja – Lily’s Little Black Beauty

    Luokka 2.
    Viveka – Liljan Taikatuuli
    Viveka – Liljan Usva
    Viveka – Liljan Villituuli
    Tinja – Morning’s Ginger Dust

    3. Helppo A
    Viveka – Liljan Villituuli
    Viveka – Liljan Aamunkajo
    Viveka – Syrjän Salaisuus
    Viveka – Liljan Manteli

    Luokka 4.
    Viveka – Herra Salmiakki
    Viveka – Tuiskutuuli
    Viveka – Kareem al Namys ox

  6. Luokka 1
    Miina – Total Score
    Miina – Johnny

    Luokka 2
    Miina – Taika-Tirriina
    Miina – Njåls Egil
    Miina – Inanna
    Miina – Vividth’s Lamia

    Luokka 3
    Miina – Taika-Tirriina
    Miina – Inanna
    Miina – Fort Désir

    Luokka 4
    Miina – Fort Désir

    Kiitos 🙂

  7. Luokka 2.
    Carolina – Charleston
    Carolina – Helmen Turo
    Carolina – Helmen Haamukas

    Luokka 5.

    Carolina – Iron Metalic
    Carolina – Zip Me Up

  8. 1. Helppo C
    Minea – Järndäldens Viking

    2. Helppo B
    Sanja – Fool Me Once
    Elle – Revenge of Angela

    3. Helppo A
    Lexie – JB Cardamom
    Lydia – Kheops

  9. Luokka 2
    Humutin – Viehkeä Valontakaa
    Humutin – Fjorkorn Förre

    Luokka 3
    Humutin – RSK Valko-Sulka

    Luokka 4
    Humutin – Viimeinen Juhliva
    Humutin – Univelka Valontakaa
    Humutin – RSK Vinku-Intiaani
    Humutin – Turren Resonanssi

    Luokka 5
    Humutin – AV Pohatta
    Humutin – Räyhääjän Rapakinttu

    Luokka 6
    Humutin – Amorian Shy of Sussex
    Humutin – Glamfair Prom Queen

  10. HEI!
    Kaikki osallistumiseni Sara nimellä voi poistaa, ja korvata näillä:

    Luokka 2
    Ylva – Wolfheart

    Luokka 3
    Ylva – Express Assassino
    Ylva – RF Rococo
    Ylva – Matkijanärhi
    Ylva – Helmen Hyacinthus

    Luokka 4
    Ylva – RF Colonello

    Luokka 5
    Ylva – Express Assassino
    Ylva – Lacus Aspera
    Ylva – RF Rococo

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *